Kategori  Vurdering

Kaj Drews 1884-1964 cd. (H.Thoring)

Varenummer: 1194968
Hammerslagspris: DKK 575
Vurdering: DKK 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
KAJ DREWS. Olie på lærred. Landskab mellem Hobro og Mariager. Sign. H. Thoring. (pseudonym for Kaj Drews). 64x92 cm (89x118) cm.

Auktionen afsluttes:  31-01-2008 17:44:00
Showroom:  DK, Esbjerg, Oddesundvej