Kategori  Vurdering

Karl Fred Dahmen 1917-1981. Ætsninger. cd.

Varenummer: 2094870
Hammerslagspris: DKK 400
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Karl Fred Dahmen. Ætsning på papir. Nummereret, dateret og signeret: h.c. i/VII 1978 "Der Morgen". Lysmål 77 x 58 cm. ( 95 x 77 cm )
Senere ændringer i teksten bl.a kunstnernavn

Auktionen afsluttes:  27-12-2010 19:46:00
Showroom:  DK, Roskilde, Store Hedevej