Kategori  Vurdering

Katrine Ærtebjerg. 'Hun var fanget af sin skæbne (Den lille pige og svovlstikkerne)'. Olie på lærred (cd)

Varenummer: 4474566
Vurdering: DKK 130.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Kathrine Ærtebjerg (f. 1969). 'Hun var fanget af sin skæbne (Den lille pige og svovlstikkerne)'. Olie på lærred. Sign. og dat. på bagsiden Katrine Ærtebjerg 2004. 90 x 120 cm (106 x 136 cm). (cd)

Auktionen afsluttes:  03-02-2017 20:07:00
Showroom:  DK, Herning, Engdahlsvej