Kategori  Vurdering

Kjeld Krautvald 1919-2000 cd

Varenummer: 1616207
Hammerslagspris: DKK 350
Vurdering: DKK 1.500
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Kjeld Krautvald .Olie på lærred. Sydlandsk motiv med personer. Sign. K. Krautwald. 63 x 53 ( 79 x 69 ) cm. Fremstår med krakkeleringer/afskalninger samt bule i lærred.

Auktionen afsluttes:  22-07-2009 14:56:00
Showroom:  DK, Helsingør, Støberivej