Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også

Landskabsmaleri, uden titel, 1892. Køer på engen, olie på lærred

Varenummer: 4627013
Vurdering: EUR 450
(DKK 3.359)
Andreas Huis (? - ikke læseligt), landskabsmaleri, uden titel, 1892. Køer på engen, olie på lærred, indrammet med kileramme. (67 x 98,5 cm) 87,5 x 117 cm. Velholdt maleri med gulnet fernis, rammen fremstår med minimale brugsspor.

Auktionen afsluttes:  23-04-2017 18:31:00
Showroom:  DE, Frankfurt, Hessenring