Kategori  Vurdering

Lars Kliim (1881-1942), 'Frederiksholmkanal', 1923

Varenummer: 1401400
Hammerslagspris: EUR 60
(DKK 447)
Vurdering: EUR 400
(DKK 2.977)
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Lars Kliim, (1881-1942), 'Frederiksholmkanal' 1923, Öl auf Leinwand, unten links signiert 'Lars Kliim 1923', 23 x 50 cm.

JH Transport og O. Hvejsel - Møbel og Kunsttransport tilbyder gratis transport fra vores nye auktionshus i Flensborg til JHs eller O. Hvejsels lager i Aarhus eller København. Tilbuddet gælder til og med d. 1 januar 2009.

Auktionen afsluttes:  21-10-2008 15:24:00
Showroom:  DE, Flensburg, Steinstrasse