Kategori  Vurdering

Laurits Tuxen 1853-1927. Indgang til Grotte.

Varenummer: 2208422
Hammerslagspris: DKK 900
Vurdering: DKK 2.500
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Laurits Tuxen, olie på plade. Indgang til grotte. Usign. Fremstår med hårrevne i plade. 15 x 22 (23 x 31) cm.

Auktionen afsluttes:  20-04-2011 11:15:00
Showroom:  DK, Roskilde, Store Hedevej