Kategori  Vurdering

Lauritz Hartz cd. Maleri

Varenummer: 2878915
Vurdering: DKK 5.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Lauritz Hartz 1903-1987. Vinterlandskab. Sign. monogram LH 46. Olie på plade. 25 x 35 cm. (40 x 49 cm.).

Auktionen afsluttes:  18-02-1990 15:17:00
Showroom:  DK, Roskilde, Store Hedevej