Kategori  Vurdering

Leif Ewens 1914-2001, Gertrud Wråke-Lindqvist 1905-1996 (3)

Varenummer: 1935346
Hammerslagspris: DKK 325
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Leif Ewens. Olie på lærred. Interiør m/ åben vindue i baggrunden Sacré Coeur Paris. 76x66(90x80) Samt opstilling med blomster. Fremstår med revne. 75x65(90x80). Begge sign. Leif Ewens. Samt Gertrud Wråke-Lindqvist. Olie på lærred. Blomsteropstilling. Sign. GWL, 71x61(85x75)(3)

Auktionen afsluttes:  06-08-2010 10:17:00
Showroom:  DK, Kolding, Trianglen

473375 06-08-2010 10:14:53 DKK 325
156220 05-08-2010 17:26:03 DKK 300