Kategori  Vurdering

Måttsats, koppar, troligen 1900-talets mitt (7)

Varenummer: 1475367
Hammerslagspris: SEK 750
(DKK 579)
Vurdering: SEK 1.500
(DKK 1.158)
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Måttsats sju delar, koppar, volym 1 kanna - 1 ort. Troligen 1900-talets mitt. Höjd 6 - 24 cm. Kontrollstämplar 1857-1862, av CKO, CTÖ, CIM, CTL, UCY och EHB resp. i årtalsföljd.

JH Transport erbjuder gratis transport från vårt nya auktionshus i Örebro till JH,s lager i Danmark. Erbjudandet gäller t.o.m. 1 feb 2009.

Auktionen afsluttes:  28-01-2009 17:48:00
Showroom:  SE, Örebro, Aspholmen