Kategori  Vurdering

Malthe Engelsted 1852-1930. Skovlysning.

Varenummer: 1124998
Hammerslagspris: DKK 675
Vurdering: DKK 2.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
MALTHE ENGELSTED, olie på lærred, skovlysning, sign. monogram M.E. 1929, lysmål 36 x 30 cm(46 x 40 cm)

Auktionen afsluttes:  01-11-2007 18:02:48
Showroom:  DK, Odense, Kratholmvej