Kategori  Vurdering
  Vis kun varer i det valgte sprog

Vis også

Matservis, Bohemia, Feston. 61 delar

Varenummer: 2304970
Hammerslagspris: SEK 825
(DKK 669)
Vurdering: SEK 800
(DKK 648)
Startbud:
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Matservis, Bohemia med svart dekor och guldförgylld kant. bestående av 61 delar, 12 st djupa tallrikar, diameter 24.5 cm 13 st mattallrikar, diameter 25 cm 12 st förrättstallrikar, diameter 21 cm 12 assietter, diameter 17.5 cm 2 st kvadratiska uppläggningsfat 17x17 cm 7 st ovala uppläggnigsfat, 3 st längd 25 cm, bredd 15 cm, 2 st längd 25 cm, bredd 17 cm, 1 st 32,5 cm, 1 st 39 cm 1 st kanna höjd 17 cm, 1 st terrin Längd 34 cm. höjd 20 cm. Märkt Bohemia Czechoslovakia, Feston. Största uppläggningsfatet med lagad spricka/nagg

Auktionen afsluttes:  29-07-2011 19:10:00
Showroom: SE, Stockholm, Slakthusgatan