Kategori  Vurdering

Mogens Ege (1892-1946)

Varenummer: 2401223
Hammerslagspris: EUR 50
(DKK 372)
Vurdering: EUR 600
(DKK 4.466)
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Mogens Ege, byprospekt, olie på træplade, signeret og dateret med '1913' forneden til venstre, indrammet, fremstår stedvist med gennemskinnende træplade. Mål: 60x67 cm (billedmål uden ramme).

JH Transport kan fragte denne vare til JH's lager i Odense eller Ishøj for DKK 375 eller til enhver anden adresse i Danmark til dansk indenrigstakst.

Auktionen afsluttes:  02-11-2011 19:45:00
Showroom:  DE, Düsseldorf, Völklinger Straße