Kategori  Vurdering

Nardi Venezia - broche 'Fisk' ca. 2.10 ct.

Varenummer: 2316793
Vurdering: EUR 12.500
(DKK 93.042)
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Nardi Venezia - broche 'Fisk' ca. 2.10 ct., udført af 18kt. guld - delvist rhodineret, prydet med 39 brillanter af i alt ca. 2.10 ct., farve: Top Wesselton ( G), klarhed: VVS1 - VS1, lapislazuliapplikationer på hoved og finne, lapis fremstår med en revne i finnedelen, brochemål: ca. 64,7 x 39,3 mm, vægt: 29,7 g.
Guldsmedearbejde fra juveler Nardi Venezia.

JH Transport kan fragte denne vare til JH's lager i Odense eller Ishøj for DKK 375 eller til enhver anden adresse i Danmark til dansk indenrigstakst.

Auktionen afsluttes:  29-08-2011 21:05:00
Showroom:  DE, Düsseldorf, Völklinger Straße