Kategori  Vurdering

Niels Christiansen. (1873-1960) Landskab

Varenummer: 1259577
Hammerslagspris: DKK 750
Vurdering: DKK 1.200
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
NIELS CHRISTIANSEN. Olie på lærred. Landskab med bonde og heste ved bondegård. Signeret . Bagpå betitlet "Forårspløjning Mørkhøj". H: 42,5, B: 66 cm. Indrammet (57x80 ) . Fremstå løst i lærred i højre hjørne. OBS: Auktionen forlænget 2 dage grundet ændring i beskrivelse.

Auktionen afsluttes:  02-05-2008 17:40:13
Showroom:  DK, Roskilde, Store Hedevej