Kategori  Vurdering

Niels Simonsen 1807-1885 (tilskrevet)

Varenummer: 2383045
Hammerslagspris: DKK 600
Vurdering: DKK 2.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Niels Simonsen, tilskrevet. Olie på plade. Motiv: Kvinde med barn. Usign. Mål: 28 x 22 cm, (45x39). Fremstår med krakeleringer.

Denne vare er en del af temaauktionen over en dansk privatsamling af ældre billedkunst hos Lauritz.com Esbjerg.

Auktionen afsluttes:  20-11-2011 19:10:00
Showroom:  DK, Esbjerg, Oddesundvej