Kategori  Vurdering

Nils Hans Christiansen 1850-1922

Varenummer: 1324604
Hammerslagspris: DKK 925
Vurdering: DKK 4.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
NILS HANS CHRISTIANSEN Olie på lærred, vinterlandskab en aften i månelys med ensom vandringsmand og huse langs vejen med lys i vinduerne, sign. NH Christiansen 95, 37 x 47 cm.

Auktionen afsluttes:  07-07-2008 10:53:00