Kategori  Vurdering

Okänd konstnär, 'Livet och döden', gouache(BUS)

Varenummer: 2267887
Hammerslagspris: SEK 700
(DKK 541)
Vurdering: SEK 1.000
(DKK < 1.000)
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Okänd konstnär, 'Livet och döden', gouache(BUS). Verso signerad Nettel och betitlad 'Livet och döden'. Daterad 1948. 26 x 29cm ( 46 x 47cm). Något skev ram.

Auktionen afsluttes:  14-06-2011 18:40:00
Showroom:  SE, Malmö, Baltzarsgatan