Kategori  Vurdering

Ole Søndergaard, maleri cd

Varenummer: 2697726
Hammerslagspris: DKK 550
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Ole Søndergaard 1876-1958. Olie på lærred. Motiv fra Skagen. Sign. Sg. 85x110 cm. Stedbetegnet Skagen. Fremstår med mindre tryk mærke/hul.

Auktionen afsluttes:  30-08-2012 17:30:00
Showroom:  DK, Aalborg, Nibevej