Kategori  Vurdering

Varenummer: 4128707
Vurdering: DKK 40.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Oliemaleri, 'Tourist on Times Square'. Ole Ziger, født 1940. Signeret på forsiden: 'Ole Ziger'. Betitlet på bagsiden: 'Tourist on Times Square'. H. 90 x B.130 cm. (Olie på lærred, sammenrullet, ikke på blindramme).

Udpluk af særudstillinger
The Morrison Gallery, New York
Jackson Gallery, New York
Gallery 74, New York
Shardon Fine Art, Palm Beach
Royal Palm Gallery, Palm Beach
Rice & Falkenberg Gallery, Palm Beach
Aprospos Art Gallery, Fort Lauderdale
Collector Contemporary Art, London

Repræsenteret på:
Randers Kunstmuseum

Auktionen afsluttes:  01-01-1990 00:00:00
Showroom:  DK, Hørsholm, Vibe Alle