Kategori  Vurdering

Olie på Lærred Parti fra Det Kongelige Biblioteks have

Varenummer: 4601502
Hammerslagspris: DKK 525
Vurdering: DKK < 1.000
Parti fra Det Kongelig Biblioteks Have af Frederik Svendsen (1885-1975), olie på lærred, sign. F. Svendsen, 47x37 cm. (54x44 cm). Fremstår med mindre hul med krakelering.

Auktionen afsluttes:  23-03-2017 13:33:26
Showroom:  DK, Aalborg, Nibevej