Kategori  Vurdering

Oliemaleri, Johan Wilhelm Ludwig Dahl (Randers 1818 - 1885 København), tre kvinder trækker en robåd, 1800-tallet

Varenummer: 1187620
Hammerslagspris: EUR 600
(DKK 4.466)
Vurdering: EUR 500
(DKK 3.722)
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Oliemaleri, Johan Wilhelm Ludwig Dahl (Randers 1818 - 1885 København), tre kvinder trækker en robåd, 1800-tallet. Olie på lærred, signeret nederst til venstre. Mål uden ramme 82,5 cm x 118 cm. Billedet trænger til restauration: Lærredet er stærk krakeleret, med farveafskalninger og 1 lille hul. Rammen er stødt flere steder.

JH Transport fragter denne vare til JH's lager i Ishøj for DKK 300 + moms eller til enhver anden adresse i Danmark til dansk indenrigstakst.

Auktionen afsluttes:  16-02-2008 18:30:00
Showroom:  DE, Düsseldorf, Völklinger Straße