Kategori  Vurdering

Olivia Holm Møller, olie på lærred, motiv med hus/have (cd)

Varenummer: 4141715
Hammerslagspris: DKK 575
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Motiv med hus/have af Olivia Holm Møller (1875-1970), olie på lærred. Proviens: Erhvervet direkte fra kunstneren selv, uden sign. betegnet bagpå OHM, 41x34 cm. (50x42 cm). Fremstår med krakeleringer.

Auktionen afsluttes:  05-02-2016 17:41:00
Showroom:  DK, Odense, Kratholmvej