Kategori  Vurdering

Oluf Simony Jensen 1864-1923 og ubekendt maler 20.årh. (2) Denne auktion er annulleret - se nu vare #1801023

Varenummer: 1782893
Hammerslagspris: DKK 700
Vurdering: DKK 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Oluf Simony Jensen og ubekendt maler. To kompositioner. Olie på lærred. Sign. Oluf Jensen og ubekendt signering. NB! Beskrivelse ændret: Oluf Jensen maleriet fremstår med lærredsreparationer samt retoucheringer.

Auktionen afsluttes:  11-02-2010 13:30:00
Showroom:  DK, Aalborg, Nibevej