Kategori  Vurdering

Oscar Julius Paulsen 1860-1932

Varenummer: 1311573
Hammerslagspris: DKK 550
Vurdering: DKK 2.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
OSCAR JULIUS PAULSEN Olie på lærred, gårdeksteriør med lille pige, der tager kysen på foran bedstemor, sign. Jul. Paulsen, 30 x 40 cm. Uindrammet. Fremstår med krakeleringer, samt enkelte små afskalninger.

Auktionen afsluttes:  30-06-2008 11:59:47