Kategori  Vurdering
Vis kun deLuxe-varer Vis kun varer i det valgte sprog
Vis også

Varenummer: 4379205
Vurdering: DKK 13.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Landskab, søparti i måneskin med robåd, olie på maleplade, Peder Mønsted 1859-1941, sign. P.Mønsted, dat. 1885, 12,3x25,2 cm. (30x43) Fremstår med minimale afskalninger.

Denne vare er en del af Nordisk Før og Nu - en temaauktion over nordisk kunst hos Lauritz.com Roskilde.

Se alle auktionerne her

Auktionen afsluttes:  01-01-1990 00:00:00
Showroom:  DK, Roskilde, Store Hedevej