Kategori  Vurdering

Peter Simonsen (1882-1972)

Varenummer: 1815981
Hammerslagspris: DKK 475
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Peter Simonsen Landskab med person og huse. Olie på lærred. Sign. i monogram samt dateret 1932. 68 x 100 cm (73 x 104 cm).

Auktionen afsluttes:  16-03-2010 10:15:00
Showroom:  DK, Odense, Kratholmvej