Kategori  Vurdering

Pieter Cornelis Hoen 1814-1880, 'Landschaft mit Kühen'

Varenummer: 1402823
Vurdering: EUR 2.000
(DKK 14.887)
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Pieter Cornelis Hoen 1814-1880, 'Landschaft mit Kühen'. Olie på træplade. Signeret C.P. t'Hoen forneden til højre. Indrammet. Fremstår med krakeleringer. Ramme med minimal slitage. H. 16cm, B. 21cm (billedmål uden ramme).

Auktionen afsluttes:  24-11-2008 12:08:00
Showroom:  DE, Hamburg, Große Elbstraße