Kategori  Vurdering

Richard Mortensen, 1910-1993. (3)

Varenummer: 4062929
Vurdering: DKK 1.500
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Richard Mortensen, 1910-1993. Tre kompositioner:
Sign. samt dateret med blyant Mortensen '66/'68. Litografi 53/75.
Sign. samt dateret med blyant Mortensen, 1969. Litografi 12/75.
Alle litografier indrammede bag glas. 33 x 23 (50 x 40) cm.

Auktionen afsluttes:  01-01-1990 00:00:00
Showroom:  DK, Hørsholm, Vibe Alle