Kategori  Vurdering

Sam Uhrdin (1886-1964) HANS ART (BUS)

Varenummer: 1688592
Hammerslagspris: SEK 725
(DKK 560)
Vurdering: SEK 4.000
(DKK 3.089)
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Sam Uhrdin (1886-1964) HANS ART. Dalkulla från Rättvik. Olja på duk. 40 x 32 cm (54 x 46 cm inkl. ram). Smärre krakeleringar. Ej signerad.

Auktionen afsluttes:  01-11-2009 19:55:00
Showroom:  SE, Malmö, Baltzarsgatan