Kategori  Vurdering

Samling ældre havpartier cd (5)

Varenummer: 1731167
Hammerslagspris: DKK 550
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Samling ældre havpartier, bla. Kai Eric Hansen. Olie på lærred og på plade. Alle sign.. Mål for største og mindste: 86 x 121 cm samt 52 x 62 cm (60 x 70 cm). Flere fremstår med små afskalninger, andre småskavanker og trænger til rensning. Enkelt uden ramme. (5)

Auktionen afsluttes:  04-12-2009 11:06:00
Showroom:  DK, Odense, Kratholmvej