Kategori  Vurdering

Siegfried Hass 1848-1908 Denne auktion er annulleret - se nu vare #1951635

Varenummer: 1928016
Hammerslagspris: DKK 350
Vurdering: DKK 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Siegfried Hass. Landskabsparti. Olie på lærred. Usign. 25 x 31 cm (31 x 38). Fremstår med afskalninger samt ældre reparationer.

Auktionen afsluttes:  19-07-2010 17:10:00
Showroom:  DK, Aarhus, Egå Havvej