Kategori  Vurdering

Sikker Hansen, litografier, 'Cirkelpigen' og figurkomposition (2)

Varenummer: 4095881
Hammerslagspris: DKK 725
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
'Cirkelpigen' og figurkomposition af Sikker Hansen (1897-1955), cd, indrammede litografier, sign. Sikker Hansen, 78x62 cm. (82x66 cm). 62x48 cm. (66x52 cm). Enkelte syrepletter. (2)

Auktionen afsluttes:  25-12-2015 16:30:00
Showroom:  DK, Odense, Kratholmvej