Kategori  Vurdering

Christian Kjær Mortensen. Skovserkoner og postbud ved Gammel Strand (cd)

Varenummer: 4906709
Hammerslagspris: DKK 950
Vurdering: DKK 1.000
Christian Kjær Mortensen (f. 1908). Skovserkoner og postbud ved Gammel Strand, olie på lærred. Sign. Chr. M. 48 x 38 (60,5 x 50,5) cm.
BEMÆRK: Kunstner ændret. Auktion forlænget.

Auktionen afsluttes:  15-02-2018 20:15:00
Showroom:  DK, Helsingør, Støberivej