Kategori  Vurdering

Søren Lilliendal Hansen, broche eller pin, Harry the Huggy Bear of Horror

Varenummer: 1451322
Hammerslagspris: DKK 525
Vurdering: DKK 1.200
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Søren Lilliendal Hansen. Broche eller pin. Betitlet: Harry the Huggy Bear of Horror. Stemplet og sign. bagpå 925S, SLH. H. 5 cm.

Auktionen er en del af en stor indsamling til fordel for Gadepræsten i Odense, Reden, Frelsens Hær og Kirkens Korshær arrangeret af DR Fyn under titlen 'Klejner i kassen'.

Søren Lilliendal Hansen er uddannet på Skolen for Animation i Odense. Uddannet ædelmetalstøber og arbejder nu som støber og formgiver for Jens Galschiøt. Søren har udviklet sine egne serier af smykker og mindre skulpturer inspireret af tegnefilmens forunderlige univers.

Hele beløbet (hammerslag, salær og gebyr) fra auktionen går til gadepræsten i Odense. Lauritz.com donerer sælger- og købersalær.

Auktionen afsluttes:  17-12-2008 19:20:00
Showroom:  DK, Odense, Kratholmvej

401898 17-12-2008 18:43:22 DKK 525
61498 11-12-2008 14:22:50 DKK 500