Kategori  Vurdering

Sofa, i Louis XV-stil, hvidtræramme Denne auktion er annulleret - se nu vare #1726718

Varenummer: 1675114
Hammerslagspris: EUR 50
(DKK 372)
Vurdering: EUR 800
(DKK 5.955)
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Sofa, i Louis XV-stil, hvidtræramme, svejfede ben, forgyldt udskåren muslingedekor på sargen, svejfede armlæn med små polstrede områder til armene, udskåret afslutning bestående af en musling og bølgede blade, polster betrukket med stof med guldfarvet gennemvirket kartouch- og blomstermønster, H. 97 x B. 165 x D. 74 cm, træforbindelserne er ukyndigt kompletterede og overmalede. (5)

Hvejsel - Møbel og Kunsttransport & JH Transport fragter denne vare til enhver adresse i Danmark til dansk indenrigstakst.

Auktionen afsluttes:  19-11-2009 19:50:00
Showroom:  DE, Flensburg, Steinstrasse

357151 18-11-2009 03:54:15 EUR 50