Kategori  Vurdering

Sophus Vermehren 1866-1950 cd Denne auktion er annulleret - se nu vare #1330878

Varenummer: 1323877
Hammerslagspris: DKK 750
Vurdering: DKK 1.500
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
SOPHUS VERMEHREN Olie på lærred, gårdeksteriør med to kvinder i samtale. usign, 34 x 40 cm. Fremstår med krakelering samt enkelte mindre afskalninger.

Auktionen afsluttes:  04-07-2008 08:38:00