Kategori  Vurdering

Steffen Jørgensen, cd, 'Tavle XX'

Varenummer: 2677010
Vurdering: DKK 3.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Steffen Jørgensen, f. 1940, cd. Tavle XX. Olie, hønsenet, metalringe mm. på plade. Sign. og betegnet bagpå: Steffen Jørgensen tavle XX sort ornament 23-5-63. Fremstår med spor efter fugt: afskalninger og smuds. Mål: 123 x 153 cm inkl. ramme. Proveniens: Galleri Westing.

Auktionen afsluttes:  31-07-2012 19:23:00
Showroom:  DK, Odense, Kratholmvej