Kategori  Vurdering

Sven Lynge (1919-2003) cd. Parti fra København

Varenummer: 1120978
Hammerslagspris: DKK 350
Vurdering: DKK 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
SVEN LYNGE. (Pseudonym for Frederik Drews). Olie på lærred med motiv fra København antagelig Rådhuspladsen, signeret Sven Lynge, H. 67x95 cm. Maleriet fremstår krakeleret samt med bule i lærred.

Auktionen afsluttes:  02-11-2007 15:59:00
Showroom:  DK, Næstved, Gl. Holstedvej