Kategori  Vurdering

Svend jensen 1919-2003, cd (3)

Varenummer: 2190293
Hammerslagspris: DKK 700
Vurdering: DKK 1.200
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Svend Jensen. Olie på lærred. To jagtmotiver med hhv. Tysk kortåret hønsehund samt engelsk setter, der aporterer ved sø samt et eksteriør. Sign. Svend Jensen. Mål hhv: 65 x 93 cm, (75x103), 65 x 95 cm, (77x107) og 46 x 67 cm, (55,5x75,5).

Auktionen afsluttes:  03-04-2011 19:45:00
Showroom:  DK, Esbjerg, Oddesundvej