Kategori  Vurdering

Troels Jorn, 'Raketter i verdensrummet'

Varenummer: 1450773
Vurdering: EUR 600
(DKK 4.466)
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Troels Jorn (Jorn Junior), 'Raketter i verdensrummet', 1990. Malet af Asgers Jorns søn Troels Asger Jorn sammen med Michael Dalhus, olie på lærred, signeret nederst til venstre, nederst til højre dateret 1990, 90 x 91 cm, ikke indrammet.

Auktionen afsluttes:  21-01-1990 16:26:00
Showroom:  DE, Flensburg, Steinstrasse