Kategori  Vurdering

Gustav P. Rimmer, olie på lærred, brændingsparti

Varenummer: 4063103
Hammerslagspris: DKK 875
Vurdering: DKK 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Brændingsparti af Gustav P. Rimmer (1904-1988), olie på lærred. Signeret. 78 x 118 cm (99 x 136). Fremstår med enkelt reparation samt krakeleringer.

Auktionen afsluttes:  25-11-2015 15:53:33
Showroom:  DK, Aalborg, Nibevej