Kategori  Vurdering

Ubekendt kunstner 18/1900-tallet

Varenummer: 1362497
Hammerslagspris: DKK 1.100
Vurdering: DKK 1.200
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Ubekendt kunstner. Olie på lærred, Strandparti fra Taarbæk med stråtækte huse og både. 24 x 34,5 (38,5 x 49,5) cm. Fremstår med misfarvning og krakeleringer.

Auktionen afsluttes:  04-09-2008 15:19:00
Showroom:  DK, Helsingør, Støberivej