Kategori  Vurdering

Ubekendt kunstner 1800tallet (2)

Varenummer: 1983778
Hammerslagspris: DKK 475
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Ubekendt kunstner. Motiver med personer. Bly og akvarel på papir samt kul på papir. Sign.. 29 x 17,5 cm (43 x 30 cm) samt 14 x 22,5 cm (28 x 36,5 cm). (2)

Auktionen afsluttes:  19-10-2010 12:11:00
Showroom:  DK, Odense, Kratholmvej