Kategori  Vurdering

Ubekendt kunstner, 1900-tallet

Varenummer: 1512478
Hammerslagspris: DKK 675
Vurdering: DKK 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Ubekendt kunstner. Marine. Olie på lærred. Sign. og dateret P. P. Toll - 1921. 66 x 88 cm. (88 x 108) Fremstår med reparation bagpå lærred.

Auktionen afsluttes:  06-04-2009 14:56:00
Showroom:  DK, Roskilde, Store Hedevej