Kategori  Vurdering

Frans Henriques cd. Maleri

Varenummer: 2865906
Hammerslagspris: DKK 325
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Frans Henriques 1882-1956. Udstrakt landskab med klokketårn ved solnedgang. Sign. utydelig monogram, dateret 15/9/12. Olie lærred, klæbet på plade. 21,5 x 26,5 cm. (27 x 32,5 cm.).

Auktionen afsluttes:  12-02-2013 19:20:00
Showroom:  DK, Roskilde, Store Hedevej

274589 12-02-2013 18:33:11 DKK 325
6236 08-02-2013 11:59:20 DKK 300