Kategori  Vurdering

Ubekendt kunstner, motiv fra Fanø

Varenummer: 2778873
Hammerslagspris: DKK 475
Vurdering: DKK 1.200
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Ubekendt kunstner, olie på lærred. Motiv fra Fanø, antagelig Sønderho. Usigneret. H. 52 x 60 cm (64 x 72 cm) 2 små revner i lærred ved loftslem og til højre derfor. (se foto) OBS. Tekst rettet.

Auktionen afsluttes:  19-11-2012 19:59:00
Showroom:  DK, Næstved, Gl. Holstedvej