Kategori  Vurdering

Ubekendt kunstner, oliemaleri, 'Knabe im Matrosenanzug'

Varenummer: 2641933
Vurdering: EUR 1.100
(DKK 8.188)
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Ubekendt kunstner, begyndelsen af 1900-tallet, 'Knabe im Matrosenazug', olie på plade, indrammet, usigneret. Mål: 48 x 38 cm. (billedmål uden ramme).

Auktionen afsluttes:  21-08-2012 19:32:00
Showroom:  DE, Düsseldorf, Völklinger Straße