Kategori  Vurdering

Ubekendt kunstner omkr. 1900

Varenummer: 1974989
Hammerslagspris: DKK 475
Vurdering: DKK 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Ubekendt kunstner: Portræt af dreng med amulet. Sign. Johannes-P. Olie på lærred. Fremstår med farveafskalninger, ridser samt trykmærke. 25 x 22 cm (31 x 29 cm).

Auktionen afsluttes:  02-09-2010 17:36:50
Showroom:  DK, Roskilde, Store Hedevej