Kategori  Vurdering

Ubekendt kunstner, Thorvald Niss og Ludvig Find (3)

Varenummer: 2709251
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og 20% i salær.
Ubekendt kunstner. 'Gud give dig af himmelens dug og af jordens fedme', træsnit på japanpapir, sign. monogram BD eller BJ. 58 x 46 cm. Thorvald Niss 1842-1905. Parti fra Dyrehaven, radering, sign. i trykket monogram TN. 23,3 x 26 cm. Rustpletter. Ludvig Find 1869 - 1945 cd. 'Pige', litografi, betegnet i trykket L. Find. 40 x 46 cm. (3)

Auktionen afsluttes:  28-12-1990 11:44:00